Kaj iz kisle smetane ....

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

28. avg 2007 8:49

Speci palačinke in jih namaži z njo .... Pr nas pride v upoštev tut namazana na kruh ... maserka

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

28. avg 2007 10:15

Lahko spečeš nekaj sladkega: JABOLČNA KROSTATA 500g listnatega testa 400ml kisle smetane 100g rjavega sladkorja 7 jajc 1 pomaranča 1 limona 6 jabolk 100g marelične marmelade Jabolka olupimo, prerežemo na polovico, izrežemo peščičje in narežemo na rezine. Kislo smetano zmešamo z jajci, rjavim sladkorjem, naribano pomarančno in limonino lupinico. Listnato testo razvaljamo v velikosti pekača. Položimo ga na pekač in na večih mestih prebodemo z vilicami. Na testo naložimo rezine jabolka, in vse skupaj prelijemo s smetano. Postavimo v segreto pečico na 170oC za približno 40 minut. Marmelado raztopimo v vodni kopeli. Z čopičem premažemo pečeno sladico. Kozmeja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

28. avg 2007 10:27

Praviš "nekoliko kisle smetane ti je ostalo"... Povej koliko. Če je 2 litra, potem je že..., ampak, če ti je ostal lonček ali dva, boš pa ja vedela kaj narediti... Mi pa tukaj cele študije pišemo.

 

Pozdravček!

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

28. avg 2007 10:45

Hvala vsem za ideje, ki jih ni nikoli dovolj. Bom spekla danes verjetno kar bel mel, čeprav me tudi tale jabolčna krostata zelo mika. Morda pa pade kar oboje. Vse ideje so krasne, bučke v pečici s kislo smetno bodo tudi še prišle na vrsto; jaz ponavadi delam podobno varianto s porom in šunko in po vrhu začinjena kisla smetana. Noro dobro. Dragička mislim, da so tokrat štiri, včasih pa ostane ena ali pa dve. Imam jo pa vedno na zalogi, ker obožujemo kremne juhice in vse vrste omak s kislo smetano, pa pire, .... in vse ostalo. Le pri sladici sem bila sinoči malo brez idej. Hvala vsem še enkrat. mojka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti